Zapytanie ofertowe na: „Sporządzenie programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania – Rozbudowa i modernizacja Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie” (Przebudowa, remont i rozbudowa Domu pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie ul. pod Młynik 4 a wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną – nazwa budowlana)

K.ZP.FC.333-269/22                                                                   Wąbrzeźno 31.12.2021

                                                                                              

                                                                                                                                                                                   

 Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie w związku z zapytaniem ofertowym na:

”Sporządzenie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania – Rozbudowa i modernizacja Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie” (Przebudowa, remont i rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie przy ul. Pod Młynik 4a wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną – nazwa budowlana).

 – zaprasza do składania ofert

Celem Programu Funkcjonalno Użytkowego (PFU) jest sporządzenie dokumentu, na podstawie którego przyszły oferent w systemie „zaprojektuj i wybuduj” będzie zobowiązany w sposób jednoznaczny sporządzić niezbędną dokumentację projektową wynikająca z ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane wraz z późniejszymi zmianami oraz z rozporządzeń wykonawczych do tegoż prawa, uzyskać wymagane decyzje administracyjne wraz z niezbędnymi opiniami oraz fizycznie zrealizować przedmiotową inwestycję.

Wymagania Zamawiającego:

  1. Niniejsze postępowanie jest prowadzone z pominięciem regulacji ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
  2. Przed złożeniem oferty istnieje możliwość odbycia wizji lokalnej w obiekcie, na którym będą realizowane roboty, po uprzednim umówieniu telefonicznym.
  3. Szczegółowy opis wraz z wymaganiami zadania określa załącznik – opis przedmiotu zamówienia .
  4. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty jest najniższa cena.
  1. Zakres i forma programu funkcjonalno -użytkowego

Zakres i forma programu funkcjonalno – użytkowego musi odpowiadać wymogom Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, gdyż program funkcjonalno-użytkowy PFU służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych, przygotowania oferty, szczególnie w zakresie obliczenia ceny oferty oraz wykonania prac projektowych.

PFU należy podzielić na dwie części:

  • część opisową,
  • część informacyjną

przy czym obie te części powinny zawierać zakres rzeczowy wymieniony odpowiednio w rozporządzeniu o którym mowa wyżej.

Wymagania funkcjonalne w tym ogólne oraz szczegółowe właściwości funkcjonalno- użytkowe, rozwiązania architektoniczne, zagospodarowanie terenu, wymagania odnośnie konstrukcji oraz instalacji powinny zostać przedstawione w koncepcji przedprojektowej obejmującej wszystkie branże tj. urbanistykę, branżę drogową, architekturę, konstrukcję, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne i teletechniczne.

Stawia się następujące wymogi koncepcji:

  • Aby koncepcja została wstępnie pozytywnie zaopiniowana przez rzeczoznawców ds. sanitarno-higienicznych oraz ds. zabezpieczeń p/poż.
  • Aby w sporządzaniu powyższej koncepcji brali udział następujący projektanci: architekt, konstruktor, projektant instalacji sanitarnych, projektant instalacji elektrycznych i teletechnicznych.
  • Aby na każdym etapie sporządzania była uzgadniana z kierownictwem DPS (minimum 3 spotkania uzgadniające)
  • Aby była zgodna z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej.

Ponadto w części informacyjnej należy zawrzeć następujące dokumenty:

  • Wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego;
  • Oświadczenie Zamawiającego stwierdzające jego prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane;
  • Kopię mapy zasadniczej w wersji papierowej oraz elektronicznej;
  • Wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie budowy dla potrzeb posadowienia obiektów (min. 5 otworów badawczych);
  • Inwentaryzację zieleni w zakresie niezbędnym do sporządzenia projektu zagospodarowania terenu;
  • Dane z zakresu ochrony środowiska w tym tło zanieczyszczeń powietrza;
  • Inwentaryzację budowlaną budynku istniejącego (użytkownik przekaże posiadaną dokumentację archiwalną budynku istniejącego w wersji papierowej, a zadaniem Wykonawcy będzie jej uaktualnienie i sporządzenie zapisu elektronicznego edytowalnego).
  1. Zamówienie uzupełniające

Poza programem funkcjonalno-użytkowym autor PFU sporządzi wskaźnikową wycenę kosztu realizacji robót od etapu zaprojektowania do etapu „Pod klucz” z  pełnym wyposażeniem. Do sporządzenia powyższej wyceny Wykonawca zatrudni doświadczonego kosztorysanta robót.

Oferty należy składać w formie wypełnionego Formularza ofertowego w terminie do dnia
18 stycznia 2022 r. do godz. 15.00 wraz z załącznikami – w formie pisemnej na adres: Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie ul. Pod Młynik 4a, 87 – 200 Wąbrzeźno

– lub drogą elektroniczną na adres: dpswabrzezno[at]torun[dot]home[dot]pl

Ofertę traktuje się jako złożoną w terminie, jeżeli zostanie dostarczona do Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie nie później niż w dniu wskazanym powyżej.

Do udziału w niniejszym zapytaniu ofertowym mogą przystąpić wykonawcy, którzy

1) dysponują lub będą dysponować jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (kopia uprawnień potwierdzona za zgodność z oryginałem).

Osoba przewidziana do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie musi posiadać wymagane uprawnienia, które zostały wydane zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 1, ust. 7,
art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1186) lub równorzędne uprawnienia uzyskane na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie ustawy Prawo budowlane z 1994 r. W odniesieniu do obywateli państw członkowskich zastosowanie będzie miała ustawa z dnia 22 grudnia 2018 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2018 r.  poz. 2272) i ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2019 r., poz. 1117).Zamawiający wymaga, aby osoba wymieniona w pkt 2 posiadała znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.

 Osoby do kontaktu:

  1. Aldona Klimczak – Dyrektor (merytorycznie) – 56 688 03 71 wew 41
  2. Katarzyna Łęgowska kierownik Działu OTO (merytorycznie) – 56 688 03 71 wew 29
  3. Katarzyna Fic – spec ds. kadr i zam. publicznych (proceduralnie) – 785 190 042

 Załączniki:

  1. Opis przedmiotu zamówienia
  2. Mapa geodezyjna z oznaczonym obszarem lokalizacji rozbudowy
  3. Inwentaryzacja budynku istniejącego (scany)
  4. Projekt umowy
  5. Formularz ofertowy
  6. Druk RODO

                                                                                    Aldona Klimczak – Dyrektor

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian